Wydarzenia

Balet „Śpiąca Królewna”

25 kwietnia 2020 roku o godzinie 18 zapraszam do obejrzenia baletu ”Śpiąca Królewna” na platformie VOD Teatru Wielkiego Opery Narodowej.

To niezwykłe widowisko oczaruje dziecięcą widownię, a dorosłym ukaże wszelkie walory baletu klasycznego. W bajkowej scenerii rozgrywa się opowieść o księżniczce Aurorze uśpionej zaklęciem złej wróżki Carabosse i przebudzonej po stu latach pocałunkiem szlachetnego księcia.

Oglądaj na vod: http://vod.teatrwielki.pl/

Teatr Wielki, zwany również Operą Narodową, jest największym teatrem w kraju i mieści się przy Placu Teatralnym w Warszawie. Gmach, będący także siedzibą Polskiego Baletu Narodowego
i Muzeum Teatralnego, został wzniesiony w latach 1825 – 1833.

Twórcą projektu jest włoski architekt Antonio Corazzi. Przed wybuchem II wojny światowej Teatr Wielki  wielokrotnie rozbudowywano, niestety znaczna część budynku ucierpiała w trakcie obrony Warszawy w 1939 roku i w latach kolejnych. Polski Balet Narodowy powołano do życia w 2009 roku, zespół działa w Teatrze Wielkim Opery Narodowej.


Polscy Poeci #kulturabezbarier

Z kolei Jan Englert, dyrektor artystyczny Teatru Narodowego zachęca do projektu artystyczno-edukacyjnego POECI POLSCY. To spotkanie z poezją z przestrzeni kilku wieków, różnych epok literackich i historycznych. Aktorzy Teatru Narodowego zaprezentują utwory Reja, Kochanowskiego, Słowackiego, Norwida, Miłosza, Szymborskiej… i wielu innych autorów. Jak mówi dyrektor artystyczny, cytuję: „Przypomnijmy sobie, że nie zaczęliśmy naszego życia od przedwczoraj”.

https://narodowy.pl/aktualnosci,1058,cykl_poeci_polscy_kulturabezbarier.htm

Zapraszam także do wirtualnych odwiedzin Teatru Narodowego. W trakcie spaceru można zobaczyć foyer, wszystkie sale, sceny oraz zajrzeć za kulisy.
https://www.narodowy.pl/wycieczka/

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme
Skip to content