Wydarzenia

Ulysses Moore .Wrota czasu.

Autor: Pierdomenico Baccalario

Książka opowiada o rodzeństwie Jasonie i Julii, których rodzice kupili niesamowitą Willę w miejscowości Cilmore Cove – Willę Argo. Był to ogromny dom z dworem i dużą ilością pokoi, skrywający niejedną tajemnicę. Zdawał się nawet cicho wołać: „Chodź i odkryj moją tajemnicę, na co czekasz”.

Dzieci poznały tam chłopca o imieniu Rick. Gdy rodzice mieli zająć się resztą przeprowadzki, dzieci razem z kolegą miały zwiedzić Willę Argo. Dzieci zaczynają odkrywać tajemne kody. Gdy dowiadują się niektórych informacji na temat dawnego właściciela, znajdują tajemne awizo pocztowe, cztery klucze i drzwi z czterema zamkami, zaczyna robić się gorąco. Nawet odważnych może przechodzić dreszcz  podczas czytania tej książki …

Osobiście bardzo, ale to bardzo polecam tę książkę. Czytając ją można poczuć zew przygody, a nawet wyruszyć w nią z trójką tych niesamowitych bohaterów, których ciekawość prowadziła nieraz nawet do ryzykowania życiem.

Ta przygodowa lektura jest świetna na smutne i ponure dni. Jeśli chcecie się dowiedzieć, co znajduje się za tajemnymi drzwiami lub czy naszym bohaterom w ogóle uda się je otworzyć, lub kim jest Ulysses Moore i jakie jeszcze tajemnice skrywa Willa Argo,  przeczytajcie.

                                                                       Adam Chmielewski, klasa IVa

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme
Skip to content