Wydarzenia

Recenzja

Tytuł : Percy Jackson i bogowie olimpijscy, część 1


Autor Rick Riordan

Książka opowiada o nastolatku Perseuszu Jecksonie, synu Posejdona. Cała historia zaczyna się od tego, że pewnego razu Percy „wyparował” nauczycielkę matematyki. Mama zapisała go więc na obóz herosów, czyli tam, gdzie takie osoby jak on – półludzie półbogowie są bezpieczne. Na początku nie mógł się z nikim dogadać i chciał jak najszybciej wracać do domu. Po czasie zrozumiał, że to jest jego miejsce.
Bohaterami książki są dwunastoletni Percy Jackson, jego najlepszy przyjaciel Grover i koleżanka Anabeth Chase.
Bardzo, bardzo polecam przeczytać tę książkę, ponieważ jest ciekawa. Jeszcze miesiąc temu nie przepadałam za czytaniem, ale dzięki tej serii je pokochałam. Z tej książki możemy się też dużo nauczyć o mitologii greckiej albo losach bogów, takich jak Zeus, Posejdon, Afrodyta, Hermes, Ares czy Apollo.
Książka „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” ma kilka części. Każda mówi o tym samym bohaterze, ale o różnych zdarzeniach. Pewnego dnia, na przykład, Percy dostaje misję, aby zdobyć złoty trójząb Zeusa i powstrzymać trzecią wojnę światową. Jedzie do USA razem ze swoimi przyjaciółmi. Czeka ich dużo trudów podczas drogi. Czy im się uda? Jeśli jesteś ciekawy, przeczytaj tę książkę!
Książka jest idealna dla osób, które lubią fantastykę połączoną z prawdziwymi zdarzeniami, dużo się w niej dzieje.

Aleksandra Bik, klasa Va

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme
Skip to content