Wydarzenia

Festiwal Literatury dla Dzieci

Festiwal Literatury dla Dzieci tradycyjnie odbywa się w Gdańsku i w Krakowie. Siódma edycja Festiwalu odbywa się pod hasłem „Halo , Tu Ziemia!”. Krakowska edycja wystartuje 10 listopada. Dodatkowo Festiwal odbywa się w również w innych miastach Polski – w Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Celem Festiwalu jest wychowanie świadomych i aktywnych czytelników, inspirowanie ich do sięgania po lektury ciekawe, ważne i wartościowe oraz zapomnianą klasykę literatury dziecięcej. Jak co roku program dla uczestników festiwalu, tych młodszych i starszych jest pełen literackich wrażeń.

„Wszystkie wydarzenia będą transmitowane na profilu Festiwalu na Facebooku, każdy będzie mógł w nich uczestniczyć”.

https://www.facebook.com/FestiwalLiteraturyDlaDzieci/?ref=page_internal

Poniżej przewidywany program i link do strony  http://fldd.pl/

10.11. 2020 wtorek
19:00-20:30 – Butenko Pinxit – the best of! – De Revolutionibus Books&Cafe

Zapraszamy na wystawę kultowych prac mistrza polskiej ilustracji dla dzieci – Bohdana Butenki. To polski rysownik, ilustrator, grafik i autor komiksów oraz książek.  Podczas wystawy zobaczycie ilustracje w niepodrabialnym stylu artysty w zupełnie nowym kontekście – Gucio Zaczarowany, Gapiszon, Felek, Żbik i mamutek, Zielone pomarańcze i wiele innych. Wystawa wyświetlana będzie
w księgarnio-kawiarni De Revolutionibus Books&Cafe.

11.11.2020 środa
16.00-17.00 – Pan Kuleczka scenicznie – warsztaty z Katarzyną Bury.

Podczas spotkania warsztatowego będą nam towarzyszyć Pan Kuleczka, kaczka Katastrofa, pies Pypeć i mucha Bzyk-Bzyk z książek autorstwa Wojciecha Widłaka oraz Elżbiety Wasiuczyńskiej. Z papieru, tektury oraz przedmiotów znalezionych w domu spróbujemy  skonstruować przeróżne rodzaje lalek teatralnych. Wybudujemy scenę, scenografię, stworzymy rekwizyty, a po skończonej pracy, odrobinę zmęczeni, wygodnie rozsiądziemy się w niebieskim fotelu Pana Kuleczki!

10.00-11.00 –  Gęś i sens – Spotkanie z Martą Guśniowską.

Marta Guśniowska to polska pisarka i autorka sztuk teatralnych. W swoich utworach, które poruszają i wzruszają nie tylko dzieci mówi o sprawach ważnych: przyjaźni, odmienności, byciu sobą. W 2014 roku wyreżyserowała obsypany nagrodami spektakl „A niech to gęś kopnie”. To przeniknięta inteligentnym humorem opowieść o pierzastej gęsi, która próbuje odnaleźć swoje szczęście. Czy jej się to uda. Wpadnijcie na spotkanie z pisarką, by się tego dowiedzieć!

19:00-19:30 – Czytanki po Zachodzie Słońca. Cztery żywioły!
Halo, tu ogień i powietrze! Po zachodzie słońca jest czas na spotkanie z poezją  i  wraz z aktorami  krakowskiego Teatru Nowego zapraszamy na wieczorną dawkę liryki dziecięcej autorstwa polskich klasyków w interpretacji Piotra Siekluckiego.

12.11.2020 – czwartek

12:00- 13:00 – …Wielkim łobuzem był. O Mickiewiczu dzieciom – spotkanie z Jakubem Skworzem.

Mickiewicz, czy to możliwe, że był też… łobuzem? Jakub Skworz, autor książki dla dzieci „Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz” ma na ten temat sporo do powiedzenia. Zapraszamy na spotkanie, na którym Jakub Skworz podzieli się z słuchaczami ciekawostkami z życia słynnego wieszcza, a także opowie o powstawaniu książki.

12.11.2020 czwartek
19:00-19:30 – Czytanki po Zachodzie Słońca. Cztery Żywioły!

Halo, tu woda! Kolejna odsłona żywiołowych, wieczornych czytanek na deskach Teatru Nowego
w Krakowie i… w Waszych domach! Zapraszamy na wieczorna dawkę poezji dziecięcej autorstwa polskich klasyków w interpretacji Kuby Gajewskiego.

13.11.2020 piątek
10:00-11:00 – Bez kitu! – spotkanie z Marią Strzelecką.

A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w… Beskid Niski? Kto przeczyta „Beskid bez kitu” Marii Strzeleckiej, z całą pewnością zada sobie to pytanie; być może nawet zacznie pakować plecak. Łemkowszczyzna to nie tylko piękne okolice, ale i miejsce o niezwykłej historii – nic dziwnego, że przyciąga jak magnes! Jak sama mówi: „Zawsze było to dla mnie miejsce wyjątkowo piękne
i inspirujące. Miejsce, które dało początek wielu historiom w moim życiu, wielu przyjaźniom, ale też działaniom artystycznym. Z wykształcenia jestem bowiem malarką i graficzką”. Zanim jednak wyruszycie, zapraszamy na wirtualne spotkanie z autorką, która zapewni Wam dużą dawkę inspiracji!

11:30-12:30 – Podaj rękę, podaj łapę! – spotkanie z Rafałem Witkiem.
Czy słyszeliście o przedszkolu, do którego chodzą małe dzieci, kocięta, jeże, króliki,  a nawet… dzięcioł? Owszem, to dość osobliwe miejsce, a żeby się tam dostać, wystarczy się wsunąć pomiędzy krzewy irgi w pobliskim parku – albo dołączyć do spotkania z Rafałem Witkiem, który na pewno postara się o to, byśmy wspólnie odnaleźli właściwą drogę. Takie właśnie jest Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki. Każdy jest tu mile widziany! Pięcioletnia Malina odkrywa, jak ważna jest przyjaźń
i wzajemny szacunek.  Rafał Witek jest autorem wielu powieści, opowiadań, słuchowisk i wierszy dla dzieci. Napisał m.in. książkę pt. „ Klub latających ciotek” za którą otrzymał nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren, czy „Julka Kulka, Fioletka i ja” – wyróżnienie w konkursie PS IBBY Książka Roku 2009.

12:00-13:00 – Od kreski do kreskówki! – spotkanie z Pauliną Wyrt.
Podczas tegorocznej edycji FLDD możecie osobiście przekonać się, że animacja to świetna zabawa –  zapraszamy na wirtualne warsztaty, podczas których ilustratorka i autorka filmów animowanych Paulina Wyrt wprowadzi Was w tajniki pracy animatora.

16:00-17:00 – Rysunki w strefie komfortu – warsztaty z Kasią Fryzą.
Książka Anity Lehmann Tuli, tuli, cmok, cmok, zilustrowana przez Katarzynę Fryzę to opowieść
o bardziej lub mniej chcianych czułościach, z którymi każdy z nas (a już szczególnie posiadacze psów) miał przecież do czynienia. Na rysunkach Kasi Fryzy możemy zobaczyć wujka-morsa czy babcię-nietoperza – dla tej ilustratorki nie ma zbyt trudnych wyzwań! Zapraszamy na warsztaty, które poprowadzi. Możecie być pewni – to doskonała okazja, by poćwiczyć wyobraźnię.

19:00-19:30 – Czytanki po Zachodzie Słońca. Halo, tu fauna!
Nie sposób zliczyć zwierzęcych bohaterów w polskiej poezji dla dzieci, ale można zaprosić na spotkanie z naszymi ulubieńcami! Specjalnie dla młodych przyjaciół zwierząt – wieczorny zastrzyk liryki spod piór polskich klasyków w interpretacji Karoliny Purłan.

14.11 sobota
10:00-11:00 – Basia Superstar! – spotkanie z Zofią Stanecką.
Zapraszamy na spotkanie dla małych i dużych z Zofią Stanecką, autorką bestsellerowej serii książek
o Basi, królowej serc polskich przedszkolaków. Codzienne perypetie zwariowanej rodziny przybliżają zjawiska i uczucia, z poznawaniem których dzieci mierzą się na co dzień, zaś dorosłym pozwalają spojrzeć na świat z nieco innej perspektywy – z perspektywy dziecka.

12:00-13:00 – Sto lat, Panie Kuleczko – bis! – spotkanie z Wojciechem Widłakiem i Elżbietą Wasiuczyńską.
Vivat! Niech żyje Pan Kuleczka! W tym roku ulubieniec dzieci i ich rodziców wreszcie osiągnął pełnoletność. Uczciliśmy już jego święto w Poznaniu i w Gdańsku, a teraz przyszedł czas na wielkie podsumowanie w Krakowie. Dołącz do spotkania online z Wojciechem Widłakiem i Elżbieta Wasiuczyńską – transmitujemy na całą Polskę.

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme
Skip to content