Wydarzenia

Sosnowieckie Dni Literatury

W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zapraszamy na 16.Sosnowieckie Dni Literatury, które w całości odbędą się online. Wszystkie spotkania transmitowane będą na żywo w mediach społecznościowych Biblioteki – udział w transmisjach jest bezpłatny!

Celem projektu  jest skuteczna promocja czytelnictwa polskiej literatury najnowszej. Tegoroczna edycja w dużej mierze poświęcona jest postaci Leopolda Tyrmanda. Na wydarzeniu zaplanowano spotkania takie jak:
16 listopada br. o godz. 18.00 Mikołajem Łozińskim – finalistą Nagrody Literackiej Nike 2020,
17 listopada br. o godz.18.00 Anną Dziewit-Meller, dziennikarką i pisarką
18 listopada br. o godz. 18.00 Agatą Tuszyńską, reportażystką i biografistką
19 listopada o godz.18.00 Maxem Czornyjem, autorem bestsellerowych kryminałów,
a także Dominiką Słowik,  Jakubem Kornhauserem oraz Pawłem Sołtysem i Marcelem Woźniakiem.

Dostęp będzie można uzyskać wchodząc bezpośrednio na www.youtube.com/bibliotekasosnowiec bądź na Facebooku www.facebook.com/mbpsosnowiec.

Laureaci literackiej nagrody „Nike”.

„Nike” coroczny plebiscyt, organizowany od ponad dwóch dekad, w którym nagradza się polskich żyjących pisarzy za twórczość z ubiegłego roku. Nagrodę przyznają Fundacja Agory wraz z Gazetą Wyborczą.

W ramach tegorocznej 24 edycji konkursu o nagrodę ubiegało się 20 autorów. Do finału zakwalifikowało się pięciu pisarzy. Wśród nich, trzy kobiety: Agnieszka Dauksza, Joanna Gierak-Onoszko, Monika Sznajderman oraz czwórka mężczyzn: Piotr M. Majewski, Radek Rak, Paweł Piotr Reszka, Filip Zawada.

Zwycięzcą został Radek Rak za „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli”, z którym Biblioteka Norwida w Zielonej Górze zaprasza na spotkanie w ramach 10. edycja Festiwalu Literackiego im. Anny Tokarskiej „Proza Poetów” w dniu 27 listopada 2020 roku.

9 grudnia 2020 roku, z kolei odbędzie się spotkanie autorskie z Marcinem Wichą, laureatem Nagrody Literackiej Nike w 2018 r. za książę „Rzeczy, których nie wyrzuciłem”.

Proponowane wydarzenia dostępne będą wyłącznie on-line na Facebooku Biblioteki Norwida
o godzinie 18:00.

Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej Biblioteki: https://www.facebook.com/biblioteka.norwida

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme
Skip to content