Wydarzenia

Nowinki ze szkolnej świetlicy

Jasełka w świetlicy szkolnej

15 grudnia 2016 roku świetlica szkolna zaprosiła rodziców na przygotowane przez dzieci jasełka. Przedstawienie, opowiadające o narodzinach Jezusa, wystawiły dzieci z Teatrzyku Kubusia Puchatka. Spektakl został urozmaicony krakowiakiem wykonanym przez dzieci z kółka tanecznego. Spotkanie zakończył koncert kolęd przygotowanych przez grupy świetlicowe. Artyści zaprezentowali, m.in. takie kolędy jak „Gore gwiazda” i „Skrzypi wóz.”


 „Pani Jesień”

2 listopada 2016 odbyło się przedstawienie dla klas I pt. „Pani Jesień.” Spektakl przygotowały dzieci z Teatrzyku Kubusia Puchatka i kółka tanecznego. Na widowni znalazła się również pani dyrektor Dorota Łasak, wychowawcy klas, nauczyciele i rodzice. Widzowie z przyjemnością obejrzeli przygotowane przez dzieci wiersze, tańce i piosenki, a także rozmowę warzyw na jesiennym straganie. Pani Jesień na dobre zawitała do naszej świetlicy i podarowała przybyłym gościom słodkie upominki.

 

 

 

„Dzień Rodziny”

 W dniu 15.06.2016 r. w świetlicy szkolnej zostało zorganizowane spotkanie z Rodziną. Było to wyjątkowe popołudnie, w czasie którego uczniowie wystąpili w krótkim programie artystycznym przeznaczonym dla członków rodziny. Dzieci zaprezentowały efekty całorocznej pracy; na świetlicowej scenie mieliśmy okazję zobaczyć i usłyszeć laureatów tegorocznych konkursów muzycznych, tanecznych, teatralnych oraz recytatorskich. Dzieci zaprezentowały swoje liczne talenty i osiągnięcia, po czym przyszedł czas na życzenia i wręczenie drobnych upominków członkom rodziny. Przy wspaniałej zabawie nie zabrakło więc miejsca na uśmiech i łzę wzruszenia.

 

 


 

„Sukces na XXI Małopolskim Przeglądzie Artystycznym Świetlic Szkolnych”

 

W tym roku szkolnym nasza świetlica wzięła udział w XXI Małopolskim Przeglądzie Artystycznym Świetlic Szkolnych. Wniosek jaki możemy wyciągnąć z tego przedsięwzięcia jest taki, że wytężona praca się opłaca. Wróciliśmy bowiem z nagrodami w każdej kategorii (w kategorii muzyka zdobyliśmy wyróżnienie, nasz plakat wywalczył I miejsce, za przedstawienie teatralne zostaliśmy wyróżnieni, a kolejne I miejsce wytańczyły nasze dziewczynki!). Jesteśmy przekonani, że ten sukces stanie się inspiracją i motywacją do dalszych działań artystycznych wychowanków naszej świetlicy.

 


 

„MAM TALENT”

3 czerwca 2016 roku w świetlicy szkolnej odbył się coroczny konkurs „Mam talent”. Uczniowie uczęszczający do świetlicy mieli okazję zaprezentować swoje jakże liczne talenty. Podczas konkursu mogliśmy obejrzeć choreografie taneczne, pokaz karate, prezentację gry na gitarze, a także występy wokalne.

Jury wyłoniło następujących laureatów konkursu:

I miejsce – Oliwia Sokół (śpiew)

II miejsce – Eliza Mulewicz i Oliwia Romaniuk (taniec)

III miejsce – Karolina Lewicka, Ewa Nawrocka i Zuzia Wolnicka (śpiew)

Uczestnikom i laureatom konkursu należą się ogromne gratulacje. Wszyscy występujący na scenie otrzymali drobne upominki.

 


 

W dniu 25 .05. 2016 r. braliśmy udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Rodzina w wierszu ukryta” ,organizowanym przez świetlicę Szkoły Podstawowej nr 21 w Krakowie. Reprezentantka naszej świetlicy Oliwia Sokół zajęła II miejsce, a Julia Maruszczak i Martyna Rys – wyróżnienia.

Rys M, Maruszczak J, Sokół O

 

 


 

15.03.2016 r. wychowawcy świetlicy zorganizowali międzyszkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Cztery pory roku – zima”. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni, kreatywności i wrażliwości estetycznej dzieci. Wybrane prace konkursowe można było podziwiać na wystawie w holu naszej szkoły.

20160406_112308


„Magiczny Kraków w wyobraźni dziecka- nasze zajęcia świetlicowe  z użyciem klocków”


W tym roku szkolnym świetlica  przystąpiła do  Ogólnopolskiego Konkursu  dla szkół, pod nazwą  Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi VI edycja

 Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 27 listopada 2015 r. do 15 czerwca 2016 r.

Celem konkursu jest zaprezentowanie świetlicy szkolnej jako miejsca do nauki ale również zabawy. Szkoły przystępujące do konkursu mają wykonać 10 zadań, które oceniane  będą przez specjalne powołane jury. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają tytuły „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi” i dyplomy honorowe.

 


Jasełka

14 stycznia 2016 roku w świetlicy odbyły się jasełka bożonarodzeniowe połączone z koncertem kolęd i Dniem Babci i Dziadka skierowane do rodzin uczniów zapisanych do świetlicy. Dzieci uczęszczające do niej i należące do teatrzyku Iskierka i zespołu Nutki wraz z opiekunami przygotowały przedstawienie jasełkowe, po którym każda grupa świetlicowa zaprezentowała przygotowaną przez siebie kolędę. Na koniec, z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, uczniowie zaprezentowali krótkie przedstawienie dla swoich babć i dziadków.
Była to dla nich miła niespodzianka. Wszyscy dobrze się bawili.

 


 

Mini Play Back Show

W dniu 27 11 2015 roku w świetlicy szkolnej odbył się coroczny konkurs

taneczny „Mini Play Back Show”. W zabawie wzięli udział uczniowie

uczęszczający do świetlicy szkolnej, w przeróżnych aranżacjach

muzyczno- tanecznych. Show cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów i

zaproszonych rodziców. Jesteśmy dumni z naszych   wychowanków.

 


 

I Krakowski Turniej Świetlic Szkolnych – „Legendy krakowskie”

Turniejowi świetlic szkolnych przyświecała idea bezpośredniego spotkania wychowanków 10 świetlic z krakowskich szkół oraz prezentacja ich zdolności artystycznych, umiejętności matematycznych, logicznych i wiedzy o legendach krakowskich.
Naszą świetlicę reprezentowali: Martyna Rys kl. III c, Natalia Pomorska kl. III a, Maja Moskała kl. III a, Weronika Sidor kl. II d i Grzegorz Prażuch kl. III b. Mimo że nie było łatwo, wywalczyli oni wyróżnienie. Ale turniej nie polegał tylko na rywalizacji – ważna była możliwość poznania nowych kolegów i wspólna zabawa, która na długo pozostanie uczestnikom w pamięci.
Naszej drużynie serdecznie gratulujemy.

 


 

Montaż słowno- muzyczny pt. „ Pani Jesień”

2 listopada 2015r. dzieci z teatrzyku Iskierka i z zespołu Nutki  zaprezentowały dzieciom z klas I montaż słowno- muzyczny pt. „ Pani Jesień”.  Pierwszoklasiści  licznie przybyli na przedstawienie           i  z zainteresowaniem je  obejrzeli, co  potwierdziły gorące brawa.  Na widowni znalazła się również pani wicedyrektor Barbara Pogoda oraz wychowawcy klas  pierwszych. Na zakończenie nasi goście otrzymali od Pani Jesieni słodki upominek


Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme