Wydarzenia

Mały Mistrz

 

maly mistrz


 

WRZESIEŃ

Uczniowie klas I b, Ic, i IIc przystąpiły do programu ,,Mały Mistrz” – programu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Formuła „Małego Mistrza” opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką.
Bloki te to: Rowerzysta-Turysta, Gimnastyk-Tancerz, Saneczkarz-Narciarz-Łyżwiarz, Piłkarz, Lekkoatleta, Pływak-Wodniak.

mm5

mm4mm7

mm3

mm2mm 1

 

 

Głównymi celami stawianymi przed programem Mały Mistrz są:

– Poprawa stanu zdrowia, sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych uczniów.
– Promowanie nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych zgodnych z nową podstawą programową.
– Monitorowanie stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów
– Zachęcenie uczniów do podejmowania nowych form aktywności fizycznej.


 

PAŹDZIERNIK

Przypominamy, że roku szkolnym 2015/2016 uczniowie z klasy Ib, Ic i IIc realizują projekt ,, Mały Mistrz”. W październiku odbyły się testy sprawnościowe : zwis na drążku, marszobieg na 600m i bieg wahadłowy 10 x 5 m.

Wszyscy ukończyli próby świetnie się przy tym bawiąc.

 


 

GRUDZIEŃ

Klasa 1 b przygotowuje się do zdobycia sprawności tancerza. Co tydzień uczniowie z klasy I b uczestniczą w zajęciach tanecznych. Ćwicząc zarówno postawę jak i elementy danego tańca.

Odznakę tancerza może zdobyć uczeń, który wykazuje się w tej dziedzinie wyjątkową aktywnością: tańczy w zespole i ma za sobą co najmniej dwa występy.

odznaka tancerza
DSCN6472DSCN6478DSCN6484
Aż wreszcie nastąpił ten oczekiwany moment – podczas akademii z okazji Świąt Bożego Narodzenia zatańczyliśmy ,,Taniec śnieżynek” – rewelacyjnie wykonały to dziewczynki i oraz ,,Taniec pasterski” również dobry występ w wykonaniu chłopców.

DSC_0084Slajd1Prezentacja2
Otrzymaliśmy również ogromne brawa od naszych Kochanych Rodziców i Dziadków . Dla nich również wystąpiliśmy w miesiącu grudniu z okazji wigilii klasowej i w styczniu z okazji Dnia Babci i Dziadka

DSC03105

 

 


 

LUTY

 

Hurra!!!!!

W styczniu wszystkim uczniom z klasy 1b, 1c oraz 2c udało się zdobyć sprawność gimnastyka :) ! Zadanie to nie było łatwe.

Uczniowie musieli wykonać trudne elementy akrobatyczne, równoważne, zwinnościowe oraz siłowe.Gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszym zdobywaniu sprawności.

gimnastyk

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme