Nazywam się Kościuszko, Tadeusz Kościuszko

Tak zatytułowane były zajęcia edukacyjne w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, w których uczestniczyli uczniowie klas 1a i 2a. Dzieci utrwaliły sobie informacje o patronie naszej szkoły oraz zastanawiały się, dlaczego nazywany jest on wielkim bohaterem w walce o wolność nie tylko Polaków, ale i Amerykanów. Poznały znaczenie tak ważnych słów jak wolność, patriotyzm, ojczyzna. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o Kościuszce oraz jego stroje. Uczestniczyli w dramie dotyczącej rozbioru Polski.
Na zakończenie wszyscy wykonali z papieru czapki krakuski. Była to doskonała lekcja historii.