Poznajemy nasze miasto

Chętni uczniowie z klas V i VI przygotowują się do kolejnej edycji konkursu wiedzy o Krakowie Krakus. W tym roku tematem przewodnim są dawni mieszkańcy i obrońcy Krakowa i Wawelu.

W ubiegły wtorek uczniowie wybrali się na lekcję muzealną na Wawel, aby bliżej przyjrzeć się miejscom i osobom, o których do tej pory czytali i rozmawiali podczas przygotowań do konkursu. Dzięki wystawie „Wawel zaginiony”, przenieśliśmy się w czasy, kiedy powstawała gotycka rezydencja polskich królów, a wzgórze zamkowe wyglądało nieco inaczej niż dzisiaj.

Przed nami jeszcze gra terenowa, dzięki której przygotowania do konkursu łączą przyjemne z pożytecznym. Zachęcamy wszystkich do odkrywania tajemnic naszego pięknego miasta – warto znać historię miejsca, w którym żyjemy.