Ko – lekcja z klasą

Uczniowie klasy VIa odwiedzili oddział Muzeum Narodowego Galerię Sztuki Polskiej XIX wieku. Wzięli udział w warsztatach zatytułowanych Ko – lekcja z klasą.

Zajęcia te pozwoliły nam poznać wspaniałe dzieła polskiego malarstwa oraz ich historię. W czterech salach obejrzeliśmy m.in. portrety autorstwa nadwornego malarza króla Poniatowskiego Bacciarellego, obrazy twórców epoki romantyzmu, m.in. Michałowskiego, czy dzieła zapowiadające malarstwo impresjonistyczne i symboliczne. Największe wrażenie zrobiły na nas obrazy w sali malarzy związanych z akademią  – ogromne dzieła Jana Matejki oraz, pierwszy obraz w całej kolekcji Muzeum, czyli Pochodnie Nerona autorstwa H. Siemiradzkiego.