Harry Potter Week – podsumowanie tygodnia

W czwartek 6 kwietnia zakończył się tydzień Harry’ego Pottera w naszej szkole. Podczas apelu ogłosiliśmy wyniki wszystkich konkursów oraz rozdaliśmy nagrody.

Konkurs z języka angielskiego – Duelling Tournament:

Klasy czwarte:

I miejsce – Ksawery Krywak

II miejsce – Elżbieta Kuś

III miejsce – Mateusz Kruk

Klasy piąte:

I miejsce – Antoni Chmiela

II miejsce – Karolina Hypki

III miejsce – Natalia Migas

Klasy szóste:

I miejsce – Kacper Fall

II  miejsce – Magdalena Nesterak

III miejsce – Aleksandra Frania

Konkurs językowo-plastyczny – Fantastic beasts and where to find them:

Klasy III – Jakub Baran

Klasy IV-VI – Aleksandra Frania

W ramach tygodnia odbyły się także zajęcia z historii magii. Uczniowie profesora Jarosława Knapika przygotowali wykłady o magicznych stworzeniach, występujących w książkach o Harrym Potterze. Dzięki nim dowiedzieliśmy się o postaciach, występujących w dawnych mitologiach                 i wierzeniach. Zajęcia były niezwykle ciekawe i zaangażowały uczniów.

House Cup – Puchar Domów (konkurs drużynowy)

Po całotygodniowym zbieraniu punktów przez cztery domy (Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw i Hufflepuff) został przyznany Puchar dla najlepszego domu.

Serdecznie gratulujemy uczniom z Gryffindoru!