Szkolny Maraton Czytania

W naszej szkole od października do maja odbywał się Maraton Czytania. Na czym polegał? Otóż chętni uczniowie z klas IV – VI co dwa miesiące czytali jedną z książek wybraną z listy  zaproponowanej wcześniej przez polonistów i nauczyciela bibliotekarza.
Punkty z poszczególnych etapów były sumowane, by na przełomie maja i czerwca odbyło się podsumowanie i uroczysty finał.

Oto wyniki:
W kategorii klas IV:
I m-ce Elżbieta Kuś
II m-ce Barbara Sysło
III m-ce Zofia Żebrowska
wyróżnienie: Anna Drążek i Martyna Rys

W kategorii klas V:

I m-ce Joanna Radko

II m-ce Julia Janiszek

W kategorii klas VI:
I m-ce Zuzanna Kuś

II m-ce Emilia Piotrowicz

Ci, którzy uczestniczyli w Szkolnym Maratonie Czytania, mogli wziąć udział w Nocnym Maratonie Czytania. Odbył się on  w nocy z 2 na 3 czerwca. Atrakcji było co nie miara: gry planszowe, łamigłówki, gry zręcznościowe, konkursy ortograficzne, a dla ciała: popcorn i lody! Na jednym ze stolików rozłożono książkowe nowości szkolnej biblioteki, by chętni mogli, rozkładając się wygodnie na pufach, leżakach lub w namiotach, poczytać.
Jak przystało na nocną zabawę, tuż przed północą, obejrzeliśmy film „Błękitny motyl”. Jego treść była na tyle wzruszająca i wyciszająca, że szybko po projekcji nasze dzieci wskoczyły do łóżek (czytaj: na karimaty i do swoich śpiworów) i niebawem zasnęły.
To wydarzenie będzie niezapomniane, bo nie na co dzień śpi się w sali szkolnej lub zajada na korytarzu lodami i popcornem.