Nauka i odpoczynek – „Zielona szkoła” klasy IIe

22 maja uczniowie klasy IIe wyjechali na „Zielona szkołę” do Domu Wczasów Dziecięcych w pięknej miejscowości nad Popradem – Piwnicznej.                                                                                    Program zielonej szkoły był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami.  Podczas pięciodniowego pobytu poznaliśmy  najbliższą okolicę, elementy historii i geografii Nowosądecczyzny. W Muzeum Regionalnym uczestniczyliśmy w  lekcji, podczas której poznaliśmy sprzęty i narzędzia, którymi ludzie posługiwali się w gospodarstwie oraz podczas prac w polu. Widzieliśmy również nartę, na której skakał nasz wielki sportowiec Adam Małysz. W czasie wycieczki do Starego i  Nowego  Sącza  byliśmy w Miasteczku Galicyjskim, gdzie mogliśmy zobaczyć jak dawniej wyglądały sklepiki, zakład fotograficzny, drukarnia i apteka. Widzieliśmy również ołtarz papieski, Centrum Papieskiego Pielgrzymowania oraz źródełko Św. Kingi. W Ośrodku Misji Afrykańskiej dowiedzieliśmy się, jak żyją dzieci w Afryce. W ostatni wieczór podczas śpiewów przy ognisku upiekliśmy kiełbaski, które ze smakiem wszyscy zajadali. Wieczorami nie  zabrakło takich atrakcji jak: dyskoteka, zabawy i gry sportowe oraz licznych konkursów.

Pobyt w Piwnicznej był bardzo udany, wszyscy świetnie się bawiliśmy, pogłębiliśmy swoją wiedzę, wzmocniliśmy nasze przyjaźnie. Do domu wróciliśmy uśmiechnięci i  zadowoleni, z mnóstwem miłych wspomnień.