Bezpieczna droga do szkoły

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” we wrześniu gościli w naszej placówce funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Krakowie, Komisariatu III Policji, Straży Miejskiej oraz Żandarmerii Wojskowej.

Prelekcje przygotowane dla dzieci miały na celu poprawę bezpieczeństwa w czasie drogi do szkoły poprzez promowanie bezpiecznych postaw i zachowania. Funkcjonariusze udzielili dzieciom wskazówek, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak piesi powinni korzystać z pobocza jezdni oraz w jaki sposób poprawić swoją widoczność na drodze. Przypomnieli też najmłodszym o obowiązku korzystania z fotelików ochronnych i pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Omówili także korzyści płynące z noszenia odblasków i wręczyli takie elementy pierwszoklasistom.

W klasach pierwszych zajęcia przeprowadzili: mł. spec. Maciej Necel i st. straż. Roman Banasik – funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Krakowa.

W klasach drugich: asp. Mariusz Wilczek – funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

W klasach trzecich: st. post. Weronika Burdak – Maśnica – funkcjonariuszka Komendy Policji w Krakowie.

W klasach czwartych: st. chor. Andrzej Łakomy – funkcjonariusz Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli.