Wycieczka po starym Krakowie

6 października, mimo niesprzyjającej aury, uczniowie klasy V b wybrali się na wycieczkę po starym Krakowie.

Obejrzeliśmy wewnątrz kościół Św. Anny, gdzie pani przewodnik opowiedziała o dawnym nauczaniu. Okolicznością sprzyjającą temu tematowi był fakt, że mogliśmy podziwiać z bliska konfesję św. Jana Kantego – patrona wszystkich uczących się i nauczających.

Następnie przespacerowaliśmy się po murach miejskich, którymi doszliśmy do Bramy Floriańskiej. Jakiż piękny widok rozciągał się stamtąd! Mogliśmy – niektórzy pierwszy raz w życiu –  z wysoka podziwiać panoramę ulicy Floriańskiej i z daleka dostrzec Kościół Mariacki.

Kolejnym punktem wycieczki był Barbakan. Pani przewodnik opowiadała nam, jak broniono dawniej Krakowa, ile było baszt, jaką długość miały mury obronne itp. Temat był bardzo interesujący.

Historie i legendy były tak zajmujące, że wszyscy zapomnieli o deszczu
i chłodzie.