Ślubowanie pierwszoklasistów

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 64 w Krakowie są już pełnoprawnymi uczniami.
26 października br. odbyło się pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień. W niezwykle podniosłej atmosferze – przed pocztem sztandarowym – pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po złożeniu ślubowania przez dzieci pani dyrektor Barbara Pogoda dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, wypowiadając zdanie: ,,Pasuję cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 64” i dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką – ramion pierwszoklasistów.
Zanim jednak uczniowie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli przedstawić to, czego się już w szkole nauczyli. Odświętnie ubrani i przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m. in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Następnie panie wychowawczynie rozdały dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz pierwsze legitymacje szkolne. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.