Halloween

Halloween – dzień zabaw, psikusów i objadania się słodyczami. Tradycja bawienia się w Halloween dotarła do Polski ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

W ramach zapoznawania się uczniów z kulturą krajów anglojęzycznych nauczyciele języka angielskiego przybliżają swoim podopiecznym zwyczaje związane z obchodami Halloween.

W tym roku postanowiliśmy ubrać się w kolory typowe dla Halloween: czerwony, czarny i pomarańczowy. Jako przeciwwagę do ogromnych ilości słodyczy spożywanych w Halloween zorganizowano akcję: „Zdrowe drugie śniadanie”. Uczniowie przynieśli pomarańczowe i czerwone owoce, warzywa i soki, którymi posilili się w ramach drugiego śniadania.