Wizyta w Muzeum Etnograficznym

W pierwszy listopadowy czwartek uczniowie klasy IV c wybrali się do Muzeum Etnograficznego, by wziąć udział w warsztatach pod tytułem „W dawnej szkole”. Po obejrzeniu ekspozycji muzealnej mieli okazję dowiedzieć się, jak wyglądała szkoła w czasach ich dziadków i pradziadków. Zasiedli w starodawnych ławkach, pisali kredą na tabliczkach z tamtej epoki oraz obejrzeli podręcznik zupełnie inny od tego, do jakiego są przyzwyczajeni obecnie. Mieli nawet okazję poznać smak ówczesnych szkolnych kar, takich jak klęczenie na workach z grochem z rękami podniesionymi do góry, a także zobaczyć, jak wyglądała prawdziwa rózga.

Z otrzymanych materiałów na zakończenie warsztatów każdy wykonał zaprojektowany przez siebie zeszyt. Mógł on zostać ozdobiony według własnego, oryginalnego pomysłu, m.in. przy wykorzystaniu specjalnych pieczęci. Takie pamiątki i dobre wspomnienia z wizyty w Muzeum zabraliśmy do domu!