„Gdzie mieszkali Krakowiak i Krakowianka?”

W piątek, 3 listopada br. uczniowie klasy I b byli w Muzeum Etnograficznym na warsztatach pt. „Gdzie mieszkali Krakowiak i Krakowianka?”

Dzieci dowiedziały się, jak na terenie Krakowa i okolic funkcjonował dawny dom i jego mieszkańcy, jakie wydarzenia wyznaczały dawny rytm życia. Zajęcia nasze odbywały się w izbie krakowskiej. Połączone zostały z niezwykłymi opowieściami, oglądaniem stroju krakowskiego, pracą z rekwizytami. Była również wędrówka szlakiem tajemniczych kart w poszukiwaniu rodziny sprzed stu lat.

Na koniec każde dziecko rysowało kredkami akwarelowymi inne zakończenie historii opowiedzianej przez panią przewodniczkę. Była to opowieść o pewnej rodzinie z chaty krakowskiej. Warsztaty bardzo nam się podobały. Na pewno jeszcze nieraz wrócimy do muzeum.