VIII Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Krakowie „TAJEMNICE MOJEGO MIASTA”

We wtorek, 7.11.2017 r. reprezentanci klasy III e: Michał Chmiel, Wojciech Matusiak i Bartłomiej Stańczyk wzięli udział w VIII Międzyszkolnym Turnieju wiedzy o Krakowie „TAJEMNICE MOJEGO MIASTA” organizowanym dla uczniów klas III i IV przez Młodzieżowy Dom Kultury przy al. 29 Listopada.

Chłopcy, rywalizując z uczniami innych szkół podstawowych Krakowa, mieli za zadanie wykazać się bogatą wiedzą na temat naszego miasta. Rywalizacja między uczniami przebiegała bardzo żywiołowo, rozwiązywanie kolejnych zadań sprawiało chłopcom wiele emocji i satysfakcji. Bogata i wszechstronna wiedza, jaką wykazali się uczniowie, zaowocowała zajęciem 4 miejsca w turnieju. Gratulujemy chłopcom!

W takich samych zmaganiach konkursowych wzięli udział reprezentanci klas piątych: Natalia Steczko, Zofia Wachowska i Sebastian Wójcik. Konkurs odbył się następnego dnia.

Nasi piątoklasiści mieli podobne zadania konkursowe jak ich młodsi koledzy: rozpoznać wieże krakowskie, uzupełnić krzyżówkę, wykonać pracę plastyczną (mini komiks) oraz odgadnąć, jaki typ muzyki prezentowany jest w nagraniu przez jury.

Obie drużyny wykonały piękne „Kalendarium Krakowa – 2018”. Właśnie prezentacja tej pracy była pierwszym punktowanym zadaniem konkursowym.

Poniżej prezentujemy niektóre kartki z „Kalendarium” oraz pamiątkowe zdjęcia z MDK.