JESIENNY TURNIEJ KOSZYKÓWKI DRUŻYN MIESZANYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEJ RADY DZIELNICY III

Dnia 21 XI 2017 kolejny raz mieliśmy możliwość przeprowadzenia naszego dzielnicowego turnieju koszykówki we wspaniałych warunkach, jakie oferuje hala KS „Prądniczanka”. Dlatego pozwolę sobie rozpocząć sprawozdanie z turnieju od podziękowania dla Zarządu Klubu, Rady Dzielnicy III i Joanny Pierzchały-Cempura za okazaną pomoc przy bezpłatnym użyczeniu hali.
W turnieju biorą udział szkoły podstawowe z naszej dzielnicy : SP 2, SP 95, SP 114 i pełniąca rolę organizatora SP 64. Zawody rozgrywamy systemem „każdy z każdym”. Mecz składa się z czterech kwart, w których występują kolejno : chłopcy ( I kw.), dziewczęta (II kw.), chłopcy (III kw.) i mecz kończą dziewczęta (IV kw.).
Zwycięzca turnieju otrzymuje Puchar Przewodniczącej Rady Dzielnicy III, a wszystkie szkoły dyplomy, nagrody rzeczowe dla szkół i tradycyjne łakocie od Radnych z Komisji Sportu i Rekreacji. Są też nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników turnieju.
Zanim podam tegoroczne wyniki, muszę wspomnieć o wspaniałej atmosferze tych zawodów. Uważam, że nawet profesjonalne drużyny mogą brać przykład z postawy reprezentantów naszych szkół. Brawo!

A teraz wyniki:
W tym roku Puchar Przewodniczącej Rady Dzielnicy III trafił w ręce uczniów Szkoły
Podstawowej nr 114.
Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 64.
Trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 95
Na czwartym miejscu znalazła się – Szkoła Podstawowa nr 2.
Najlepszą zawodniczką turnieju została Natalia Cichoń z SP 64, a najlepszym zawodnikiem
Mateusz Kękuś z SP 95.

Gorąco nam dopingowały i nagrody wręczyły Panie : Przewodnicząca Komisji Sportu i
Rekreacji – Kinga Krok , Radna z Komisji Sportu i Rekreacji – Wanda Zasada i Dyrektor Szkoły
Podstawowej nr 64 – Barbara Pogoda.
Sponsorem wszystkich nagród jest Rada Dzielnicy III.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy oraz zapraszamy na kolejne zawody!

Nauczyciele wychowania fizycznego z SP 64