Co wiemy o Rakowicach?

14 grudnia uczniowie klasy IV b wzięli udział w warsztatach zapoznawczych o wsi Rakowice czyli terenie, na którym obecnie znajduje się nasza szkoła. Pan przewodnik opowiedział o tym, gdzie w naszej okolicy kiedyś stał młyn, że siedziba Szkoły Podstawowej znajdowała się tam, gdzie obecna Szkoła Muzyczna, przy Rondzie Młyńskim. Przekazał także informację o najstarszym budynku, w którym mogli znaleźć schronienie ułani, a był to folwark przy zakonie Ojców Pijarów. Pod koniec spotkania, na podstawie lekcji, w której uczniowie wzięli udział, mogli samodzielnie zrekonstruować nasze osiedle – wedle własnego uznania.
Zachęcamy do obejrzenia galerii, jak mogą wyglądać Rakowice okiem czwartoklasistów. A Państwo, jak pamiętacie naszą okolicę?