„Dzieje Ziemi oczami biologa i geografa”

Dnia 5.12.17 roku w naszej szkole dla uczniów klas 7 odbyła się lekcja interdyscyplinarna pt. „Dzieje Ziemi oczami biologa i geografa”. Przeprowadził ją – na zaproszenie nauczyciela biologii, p. Anny Przybyłowicz – inżynier geolog Paweł Janas z firmy „Paweł Janas Geological Consulting”.

Uczniowie mieli okazję powtórzyć i rozszerzyć swoje wiadomości z zakresu dwóch przedmiotów szkolnych: geografii oraz biologii. Obejrzeli różne rodzaje surowców mineralnych, poznali ciekawostki z zakresu historii powstania życia na Ziemi oraz przeszłości geologicznej naszego kraju. Prowadzący opowiedział również o swojej pracy, wzbogacając słowa w zdjęcia z platform wiertniczych Polski i świata, co może rozbudzić ciekawość nastolatków w kwestii wyboru przyszłego zawodu.