Wystawa o Rakowicach

Rakowice są znane chyba każdemu mieszkańcowi Krakowa, ale czy na pewno? Jeśli zapytamy „Krakusa” jak dostać się „na Rakowice”, to większość wskaże nam cmentarz lub ul. Rakowicką,  co jest oczywiście błędne, bo ani cmentarz nie leży w Rakowicach, ani ul. Rakowicka nie prowadzi do Rakowic! Obecnie obszar wsi Rakowice został podzielony między Prądnik Czerwony i Czyżyny, a krajobraz tworzą w dużej mierze bloki mieszkalne, powstające od lat 60. XX wieku i zamieszkałe w większości przez ludność napływową. Trudno znaleźć prawdziwych Rakowiczan, którzy pamiętają stare czasy, gdy nie było jeszcze bloków.
Udało się to organizatorom wystawy „Rakowice” prezentowanej w Domu Zwierzynieckim przy ul. Królowej Jadwigi. To właśnie oni stworzyli wspaniałą wystawę, dzięki której można poznać historię dawnej wsi, zobaczyć miejsca na mapie, gdzie znajdowała się kiedyś nasza szkoła lub np. dowiedzieć się, co było kiedyś w obecnym budynku Liceum Ojców Pijarów.
Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do oglądnięcia ekspozycji. W lutym udali się tam uczniowie klasy IV c i VII c. Nie tylko byli biernymi obserwatorami, ale także brali udział w warsztatach. Działo się!
Poniżej fotogaleria z wycieczek. Zapraszamy.