Muzeum UJ

Uczniowie klasy VI a wybrali się do Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczniowie uczestniczyli w trzech lekcjach muzealnych oraz mogli w sposób interaktywny poznawać ekspozycję muzeum.
Pierwsze warsztaty to „Matematyka dźwięków”, podczas których uczniowie dowiedzieli się, dlaczego matematyka ściśle łączy się z muzyką.
Następnie na interaktywnej wystawie „Nauki dawne i niedawne” mieli możliwość zapoznać się z historią takich dziedzin naukowych jak: chemia, fizyka, astronomia.
Podczas ostatniej lekcji „Nie od razu Collegium Maius zbudowano” na ekspozycji stałej Muzeum UJ
uczniowie poznali historię założenia Akademii Krakowskiej, jej fundatorów, obyczaje i organizację
średniowiecznej uczelni oraz postać wybitnego studenta Mikołaja Kopernika.