Wydarzenia

Dzień Otwarty

Dzień Otwarty

Harry Potter Week

Już po raz drugi w naszej szkole będziemy obchodzić Tydzień Harry’ego Pottera, który będzie trwał w dn. 09.04 – 13.04. W tym czasie uczniowie będą mogli skorzystać z wielu atrakcji i konkursów. Oto one:

Konkursy:

House Crest – konkurs plastyczno-językowy z języka angielskiego dla klas IV-VII – Regulamin

Thousand parchments – konkurs języka angielskiego dla klas IV-VII – Regulamin

Atrakcje:

Sorting – 9 kwietnia uczniowie poznają, do jakiego domu w Hogwarcie Szkole Magii i Czarodziejstwa zostali przydzieleni.

Owl Post – „Sowia poczta”. Każdy uczeń będzie mógł przesłać do kogoś wiadomość poprzez „sowy”, które będą krążyć w naszej szkole wraz z pudełkiem. Należy pamiętać, aby na wiadomości znalazł się nadawca oraz klasa, do której nadawca chodzi. Mile widziane będą wiadomości napisane w języku angielskim.

Magic QR codes – nawet najwięksi czarodzieje powinni wiedzieć, jak obsługiwać mugolskie cuda techniki.

  • Codziennie weź kod
  • Rozwiąż zadanie i wyślij mailem odpowiedź
  • Zdobywaj punkty dla swojego domu
  • Dla najlepszych czarodziejów – nagrody!

Wizadry clothes – 11 kwietnia każdy uczeń będzie mógł przebrać się za czarodzieja lub czarodziejkę. Można przynieść czapkę czarodzieja, różdżkę, szatę oraz ubrać się w kolory, które reprezentują Twój dom:

  • Gryffindor – czerwono-złoty
  • Slytherin – zielono-srebrny
  • Ravenclaw – niebiesko-brązowy
  • Hufflepuff – żółto-czarny

Czardziejska Fotobudka;

Magiczne lekcje języka angielskiego;

Have you seen this wizard?codziennie pracownicy Azkabanu publikują nowy list gończy, zgadnij o kim mowa i zdobywaj punkty.

Prezentacja o Harrym Potterze – podczas lekcji języka angielskiego będziemy mogli poznać podstawowe informacje oraz różne ciekawostki na temat książek Harry’ego Pottera – dla osób, które nie wiedzą o nim nic oraz dla wielkich fanów.

Reading&Drawing corner – podczas tygodnia na korytarzu (2 piętro) będzie udostępniony specjalny kącik do czytania i malowania. Książki Harry’ego Pottera będą dostępne w języku polskim oraz języku angielskim.

Quidditch (czyli gra sportowa) będzie organizowana na sali gimnastycznej.

House Cup czyli Puchar Domów

– Podczas całego tygodnia uczniowie będą mogli zdobywać punkty dla swojego domu w różnych konkursach i atrakcjach. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicach w holu na pierwszym piętrze oraz u nauczycieli języka angielskiego.

Zachęcamy do zabawy!

 

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme