„Matematyczny spacer po Krakowie”

Uczennice z klasy 6c: Katarzyna Matoga, Oliwia Piątek i Wiktoria Wójcik zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego konkursu prac matematycznych organizowanego pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego przez Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk oraz
Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Matematycznego. W środę, 25 kwietnia 2018 r. w czasie Małopolskiej Sesji Matematycznej Szkół Podstawowych i Klas Gimnazjalnych uczennice zaprezentowały pracę pt. „Matematyczny spacer po Krakowie”. Praca została wysoko oceniona i uzyskała wyróżnienie. Po konkursie uczniowie z klasy 6c i 5a uczestniczyli w wykładzie popularnonaukowym wygłoszonym na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie przez dr Mariusza Jużyńca. Jego tytuł to „Wycinanki jedno- i dwustronne w oparach płynu do baniek, napędzane wkrętarką w towarzystwie enancjomerów”.