Wydarzenia

„OD KOŚCIUSZKI DO PIŁSUDSKIEGO” – wycieczka klas siódmych dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

„Naród, który traci pamięć,
przestaje być narodem…”
(Józef Piłsudski)

„100 lat niepodległości” brzmi dumnie i dostojnie. Takie jubileusze obchodzimy
bardzo uroczyście. Uczniowie klas siódmych wybrali się na pieszą wyprawę w celu uczczenia
tej ważnej rocznicy.
W słoneczny wrześniowy wtorek wyruszyliśmy z Salwatora w kierunku Kopca Kościuszki. Następnie, podziwiając wspaniałe, jesienne widoki, przeszliśmy grzbietem Sikornika do ZOO. Usiedliśmy przy wybiegu dla słoni, popijając napoje i jedząc kanapki. Nie dane nam było odpocząć zbyt długo, bo pani Jesień poczęstowała nas spadającymi z drzew żołędziami i zarządziła wymarsz 🙂 . Powędrowaliśmy więc dalej, wspinając się na najwyższy polski kopiec – Kopiec Piłsudskiego. Stojąc na jego szczycie, podziwialiśmy panoramę naszego miasta, a – wierzcie nam – widok jest piękny. Byliśmy pod wrażeniem efektu pracy naszych przodków, którzy usypali naszym bohaterom te wspaniałe pomniki pamięci (Kopiec Kościuszki i Kopiec Piłsudskiego), żebyśmy nigdy o nich nie zapomnieli i docenili szczęśliwe,
wolne czasy, w których żyjemy.

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme