Wydarzenia

Tradycje z nutą i kolorem. Ułańska fantazja

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To niepowtarzalna okazja, aby dowiedzieć się jak najwięcej o historii naszego kraju. 25 IX uczniowie klasy 3b uczestniczyli w niezwykłej lekcji w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy 29 Listopada. Poprzez muzykę, taniec, stroje, obrazy i opowieści przenieśliśmy się do czasów, w których walczyli ułani.
Uczniowie zapoznali się z elementami mundurów i wyposażenia jazdy, wspólnie śpiewali piosenki, a nawet wzięli udział w szarży ułańskiej. W kończącym spotkanie konkursie chłopcy i dziewczynki z ułańską fantazją odpowiadali na przygotowane pytania. Zajęcia bardzo podobały się wszystkim i już wyczekujemy kolejnych historycznych podróży.

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme