Dzień Nauczyciela

W piątek poprzedzający Święto Edukacji Narodowej Dyrekcja Szkoły, nauczyciele oraz uczniowie zgromadzili się na sali gimnastycznej, by obejrzeć na tę okazję przygotowany występ klas młodszych (dla kl. I – IV) oraz starszych (dla kl. V – VIII).
Przedstawienie dla „maluchów” zaprezentowali uczniowie klasy II a i II b. Młodzi artyści piosenką i słowem uświęcili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli. Dzieci doceniły i podkreśliły swoją wdzięczność za codzienny trud pracy pedagogów.

Z kolei przedstawienie dla “starszaków” zostało zaprezentowane przez uczniów kl. V c i VI c. Z humorystycznych scenek można się było dowiedzieć, dlaczego poprawnie jest mówić „poszedłem”, jak prezentuje się zawód nauczycielski oczami pań sprzątających, a także, jak wyposażyć nauczyciela do codziennej pracy, aby mógł ją spokojnie wykonywać
bez uszczerbku na ciele i duszy. Scenki przeplatane były piosenkami, których wykonanie i aranżacja ubogaciły całość występu. Zakończyliśmy go odśpiewaniem „Sto lat!” z najlepszymi życzeniami dla wszystkich pracowników szkoły:-)
Na zakończenie obu akademii głos zabrała pani dyrektor Barbara Pogoda, która mówiła o trudnej, ale jednocześnie pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.