Poeta – kto to taki? Z wizytą w szufladzie Wisławy Szymborskiej

Uczniowie klasy VIII a odwiedzili Kamienicę Szołayskich, gdzie wzięli udział w warsztatach muzealnych przybliżających życie i twórczość poetki Wisławy Szymborskiej. Mieli okazję zastanowić się, jakie cechy i umiejętności powinien posiadać ten, kto chce opisywać świat językiem poezji. Również sami zaprezentowali swoje literackie talenty, tworząc krótkie, zabawne wierszyki zwane przez krakowską poetkę i noblistkę „lepiejami”.

Lekcja odbywała się w salach, w których prezentowane są „pamiątkowe rupiecie” Szymborskiej, m.in. tworzone przez nią kartki pocztowe czy przedmioty, którymi obdarowywała swoich przyjaciół podczas organizowanych przez nią loteryjek.