Wydarzenia

WADOWICE – WYCIECZKA UCZNIÓW KL. 5a i 5c

W dniu 25 października uczniowie klas 5a i 5c wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Wadowic, rodzinnego miasta Jana Pawła II, by tam przybliżyć sobie postać tego Świętego w łączności ze wszystkimi świętującymi w tym czasie 40-tą rocznicę Jego wyboru na papieża.
Centralnym punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum – Domu Jana Pawła II. Po niedawnej rozbudowie i modernizacji jest to przepiękna multimedialna ekspozycja, dzięki której zapoznaliśmy się z etapami życia papieża Polaka, od narodzin, poprzez dzieciństwo, młodość i ścieżki kapłaństwa, aż po ostatnie dni Jego pontyfikatu. Eksponaty muzealne, efekty świetlne, dźwiękowe i cała aranżacja muzeum sprawiły, że zwiedzanie minęło bardzo szybko, zostawiając w pamięci wiele cennych wiadomości.
Drugą atrakcją dnia było uczestnictwo w warsztatach muzealnych „Jan Paweł II – superbohater”, podczas których zagłębiliśmy się w zagadnienie autorytetu. Określaliśmy, co to znaczy być dla kogoś autorytetem i wymienialiśmy osoby uważane za autorytet. Na koniec każdy zastanawiał się, jakie cechy mógłby w sobie rozwinąć, by w przyszłości mógł być dla kogoś autorytetem. Zajęcia prowadzone w ciekawy sposób sprawiły, że zainteresowaliśmy się tematem.
Podczas pobytu w Wadowicach skorzystaliśmy także z okazji, by udać się na osławione wadowickie kremówki:-)
Pomimo zmęczenia i korków w drodze powrotnej, wróciliśmy do domu zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń.

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme