Wydarzenia

Zielona Szkoła klasy VI b

W połowie października uczniowie klasy VI b wraz z opiekunami pojechali na Zieloną Szkołę do Poręby Wielkiej. Pogoda nam sprzyjała, bowiem trafiliśmy na cudowną, złotą, polską jesień.
Pierwszego dnia po zapoznaniu się z regulaminem bawiliśmy się na świeżym powietrzu, grając w tzw. śledzia. Wieczorem odbyła się dyskoteka, a podczas niej konkurs tańca.
Następnego dnia wybraliśmy się do tzw. Orkanówki, czyli miejsca, gdzie urodził się Władysław Orkan (1875 – 1930). Obecnie znajduje się tam muzeum biograficzne pisarza, który tworzył w okresie Młodej Polski. Po muzeum oprowadzała nas pani przewodnik.
Tego dnia długo spacerowaliśmy po Gorcach, bowiem żal było siedzieć w budynku przy tak cudnej pogodzie. Po południu odbyła się tzw. olimpiada sportowa, a podczas niej wiele konkurencji. We wszystkich braliśmy udział.
Czas po kolacji także upłynął pod hasłem zmagań sportowych, bowiem miały miejsce tzw. wyścigi rzędów.
Kolejny dzień to również czas wycieczki górskiej. Wybraliśmy się z panem przewodnikiem na wzniesienie Potaczkowa (746 m npm), skąd rozciągał się wspaniały widok na pasmo Gorców. Tutaj urządziliśmy sobie piknik. Po obiedzie grilowaliśmy na świeżym powietrzu.
Wieczorem (16 X) opiekunowie zachęcili nas do oglądania w telewizji transmisji koncertu, który odbywał się na Rynku Głównym w Krakowie z okazji 40 – lecia pontyfikatu Jana Pawła II. Obejrzenie tego koncertu dostarczyło nam miłych wrażeń artystycznych.
Środa to także czas wycieczki. W Porębie Wielkiej można znaleźć sporo widokowych tras spacerowych, z których właśnie korzystaliśmy. Po południu nastąpił czas pakowania i powrotu do Krakowa.
Miło będziemy wspominali czas spędzony na Zielonej Szkole.
Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme