Reprezentacyjne Komnaty Królewskie

W dniu 9 listopada 2018 r. uczniowie klasy IIa udali się na Wawel do komnat królewskich. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od trzech sal na parterze, stanowiących apartament wielkorządców krakowskich. Następnie przeszliśmy na II piętro, gdzie mieszczą się sale reprezentacyjne.
Zachwyciły nas wiszące na ścianach arrasy o tematyce biblijnej, meble włoskie oraz portrety polskich monarchów.
W Sali Turniejowej podziwialiśmy piękny strop modrzewiowy z rozetami i okazały piec z pięknymi zdobieniami. Natomiast w Sali Poselskiej, gdzie odbywały się posiedzenia Sejmu z udziałem króla, wysłuchaliśmy opowiadanej przez panią przewodnik legendy o głowach
wawelskich. Głowy te umieszczone są w kasetonach stropu. Zwiedzanie zakończyliśmy podziwianiem piękna Sali Senatorskiej. Wycieczka okazała się dla nas niezapomnianym przeżyciem. Legendy związane z tym miejscem zostaną w naszej pamięci na długo.