Wydarzenia

Patriotycznie w Bibliotece Pedagogicznej

Świętując 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, 14 listopada uczniowie z klasy 3b uczestniczyli w warsztatach patriotycznych w Bibliotece Pedagogicznej. Na wstępie zapoznaliśmy się z wieloma ciekawostkami z życia Marszałka Józefa Piłsudskiego. Oglądając prezentację multimedialną, wysłuchaliśmy opowieści o twórcy Kompanii Kadrowej. Niewielu z nas wiedziało, że Marszałek uwielbiał herbatę, kochał Kasztankę – swojego konia, miał sposoby na niejadków, ale największym zaskoczeniem dla nas okazała się jego pasja do … oglądania kreskówek Disneya!
Podczas spotkania przypomnieliśmy sobie polskie symbole narodowe: hymn, godło i flagę. Każdy z nas wykonał piękny kotylion w barwach narodowych, który na pewno z dumą umieści na swojej piersi. Na koniec warsztatów na uczniów czekała wspaniała niespodzianka – w grupach wzięli udział w quizie (poprzez aplikację na tabletach). Rywalizacja była ogromna i choć wszyscy poprawnie odpowiadali na pytania – zwycięstwo przypadło najszybszej drużynie. Takiej lekcji patriotyzmu na pewno szybko nie zapomnimy.

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme