Wydarzenia

Wyspiański. Nieznany

W piątek 1.02. uczniowie klasy VIIIa odwiedzili Gmach Główny Muzeum
Narodowego w Krakowie, aby obejrzeć wystawę „Wyspiański. Nieznany” oraz wziąć udział w lekcji „Wyspiański – mit a rzeczywistość”.

Poznaliśmy życie i twórczość tego wszechstronnie utalentowanego krakowskiego artysty. Mieliśmy okazję podziwiać, m.in. pastelowy Autoportret malarza, wspaniałą secesyjną kolekcję książkowych okładek, które zaprojektował Wyspiański oraz, liczący blisko 600 pozycji, prywatny księgozbiór artysty – zbiór książek, w których znajdują się jego własnoręczne podpisy oraz ołówkowe szkice i notatki. Duże wrażenie zrobiły na nas projekty witraży – te monumentalne dzieła do dzisiaj możemy podziwiać, m.in. u oo. franciszkanów czy w kościele Mariackim.

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme