Informacje matematyczne

1) W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas 5-8 uczestniczą w matematycznych  wykładach popularnonaukowych organizowanych przez Krakowskie Młodzieżowe  Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk, Centrum Młodzieży w Krakowie i Oddział  Krakowski Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Wykłady odbywają się w  Instytucie Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Byliśmy już na trzech wykładach:
22 XI 2018 r. „Fraktal na stulecie” – dr Karol Gryszka
10 I 2019 r. „100 lat temu w Krakowie powstało Polskie Towarzystwo  Matematyczne” – dr Krzysztof Ciesielski
28 II 2019 r. „Logicznie o kapeluszach” – dr Anna Widur
2) W środę 20 lI 2019 r uczniowie klas VII i VIII zostali zaproszeni na  warsztaty matematyczne organizowane przez Instytut Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W tym roku zajęcia prowadziły panie: mgr Barbara Ciesielska – „Tam, gdzie matematyka, sztuka i magia łączą swoje
siły, czyli zaskakujące fakty o origami” oraz mgr Anna Szczepanek – „O mierzeniu
odległości”.
3) W piątek 15 III 2019 r. w naszej szkole gościliśmy 66 uczestników etapu  wojewódzkiego konkursu Krakowska Matematyka 2018/2019. Przyjechali z 22  szkół: z Krakowa, Brzeźnicy, miejscowości Bucze, Mikołajowic, Mnikowa,  Okulic, Nowego Sącza, Sąspowa, Sieprawia i Zakopanego. Przez 75 minut  uczniowie klas 4, 5 i 6 rozwiązywali zadania związane z setną rocznicą  powstania Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Trzymamy kciuki za Jakuba  Starzyka z 4d, Szymona Urbaniaka z 5c i Mateusza Kruka z 6a.
4)  W czwartek 21 III 2019 r. uczniowie klas III – VIII (63 osoby) wzięli udział w międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny. Trzecio- i czwartoklasiści rozwiązywali 25 zadań, a starsi – z kategorii Beniamin i Kadet – po 30.