Wydarzenia

ZIELONA SZKOŁA KLAS V c i VI c

W terminie od 25 do 29 III 2019 roku uczniowie klas Vc i VIc przebywali na zielonej szkole w miejscowości Sidzina położonej w Beskidzie Żywieckim. Malownicze okolice i pachnące lasem powietrze spawiły, że szybko zapomnieliśmy o pośpiechu i zgiełku towarzyszącym nam na co dzień w Krakowie, a nasze panie nauczycielki oraz wychowawcy z Ośrodka Wczasów Dziecięcych zadbali o to, byśmy się nie nudzili i ciekawie spędzali czas. Były więc spacery po okolicy (m.in. na Krupowy Groń), gry i zabawy sportowo – rekreacyjne ułatwiające nam integrację oraz warsztaty decoupage.
Trochę czasu poświęciliśmy też na naukę, ale lekcje matematyki, j.angielskiego i plastyki
minęły nam bardzo szybko, na co na pewno wpłynęła inna sceneria i atmosfera tego miejsca.
Wieczory spędzaliśmy na grach, zabawach, uczestniczyliśmy w pokazie mody oraz pokazie talentów. Część z nas zorganizowała sobie wieczorne „piżama & maseczka party” 😉 Mieliśmy także jeden wieczór kinowy: obejrzeliśmy film „Little boy” mówiący o sile wiary i miłości, a że projekcja odbyła się z napisami w j.polskim, mieliśmy dodatkowo możliwość posłuchać oryginalnej angielszczyzny w amerykańskiej wersji językowej.
Dużym wyzwaniem dla wielu z nas była całodniowa wycieczka do Doliny Chochołowskiej, gdzie udaliśmy się w środę 27 III, na poszukiwanie słynnych już krokusów. Zaskoczył nas tam śnieg i mroźna, ale słoneczna pogoda. W drodze do schroniska podziwialiśmy piękne, zaśnieżone szczyty Tatr, górskie potoki i malownicze krajobrazy tej doliny. Pomimo dość licznych jęków i narzekań na długą trasę (około 15 km w obie strony) i bolące nogi, a także zapewnień niektórych z nas, że na pewno nie dadzą
rady i nie pójdą już dalej, wszyscy doszliśmy do schroniska, gdzie mogliśmy odpocząć i posilić się, a następnie bezpiecznie zeszliśmy z powrotem, by autokarem powrócić do naszej noclegowej bazy w Sidzinie.
W przedostatni dzień naszej zielonej szkoły wychowawcy zorganizowali dla nas ognisko z pieczeniem kiełbasek i obowiązkowymi ogniskowymi przyśpiewkami. W piątek, tuż przed odjazdem z ośrodka, pożegnaliśmy się z jego dyrekcją i nauczycielami, a ci z nas, którzy czynnie włączyli się w pokaz mody i talentów oraz wygrali w rywalizacji dotyczącej utrzymania porządku w pokoju, odebrali dyplomy i pamiątkowe drobiazgi.
Przez te pięć dni mieliśmy czas, by wreszcie ze sobą pobyć, porozmawiać, lepiej się poznać w różnych sytuacjach, ćwiczyć nasze umiejętności rozwiązywania konfliktów – i zwyczajnie cieszyć się swoją obecnością, wolnym czasem, zabawą, pięknem przyrody, brakiem pośpiechu „od dzwonka do dzwonka”. To był bardzo udany wyjazd 😉

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme