Wydarzenia

Parada Patronów Szkół

Tegoroczna, VII Parada Patronów Szkół odbyła się w piątek, 8 VI. Zbiórka uczestników została przewidziana jest na godz. 9.00, wzdłuż wzgórza wawelskiego, od strony ulicy Bernardyńskiej. Wymarsz nastąpił o godz. 9.30, a jego trasa tradycyjnie już przebiegała ulicą Grodzką na Rynek Główny.

Tegoroczna Parada miała szczególny wydźwięk, związany z 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie krakowskich szkół pokazali przywiązanie do tradycji poprzez reprezentowanie swoich placówek oświatowych. Naszą szkołę także reprezentowała grupa dzieci, które ubrały się w tradycyjne, krakowskie stroje, nawiązujące do chłopskich strojów uczestników bitwy pod Racławicami.

Patroni szkół niech będą dla nas wzorem do naśladowania!
Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme