Wydarzenia

„Bezpieczny Kraków”

Dnia 20 IX 2019 uczniowie naszej szkoły z klas IV – VI wzięli udział w Krakow Safety Show w ramach programu „Bezpieczny Kraków”.

Organizatorami przedsięwzięcia byli:
– Wydział Bezpieczeństwa i i Zarządzania Kryzysowego,
– Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji
– Centrum Inicjatyw Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Uczniowie krakowskich szkół podstawowych spotkali się na Błoniach krakowskich, by następnie – pod eskortą policji – w odblaskowych kamizelkach przejść Aleją Krasińskiego, ul. Zwierzyniecką, ul. Powiśle, ul. Grodzką na Rynek Główny, a stamtąd przed Barbakan. Z tego miejsca autokarami MPK przewieziono nas na teren Muzeum Lotnictwa, gdzie odbył się piknik Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Warto było uczestniczyć we wszystkich zajęciach tam proponowanych, a były to: warsztaty bezpieczeństwa, porady eksperckie, szkolenia z zakresu I pomocy, pokazy służb mundurowych, symulatory, gry i zabawy edukacyjne.
Naszym uczniom bardzo podobało się i skorzystali z wielu „zabaw”, które tak naprawdę były elementami edukacji nt. bezpiecznych zachowań podczas uczestnictwa w ruchu drogowym.
Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme