Wydarzenia

„Odbierz kwiaty za elektrograty”.

27 IX był dla dzieci z klasy 1a dniem ekologicznym. Najpierw uczniowie uczestniczyli w akcji zorganizowanej przez Castoramę „Odbierz kwiaty za elektrograty”. Wszyscy przynieśli zużyty sprzęt i w zamian dostali piękne fioletowe wrzosy. Akcja miała przede wszystkim zachęcić do ekologicznych
działań sprzyjających ochronie środowiska naturalnego.
Przygodę z ekologią uczniowie kontynuowali na spacerze „Leśni detektywi” zorganizowanym przez Centrum Edukacji Ekologicznej Symbioza. Zajęcia miały miejsce w Lasku Wolskim, gdzie dzieci pod okiem prowadzących obserwowali przyrodę, m.in. poznawali warstwy lasu oraz ich mieszkańców.
Wyposażeni w lupy uczyli się posługiwania prostymi narzędziami badawczymi i rozwijali ciekawość przyrodniczą. Wycieczka była także okazją do przezwyciężania ewentualnych uprzedzeń i niechęci w bezpośrednim doświadczaniu przyrody oraz do rozwijania umiejętności pracy w grupie.

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme
Skip to content