Wydarzenia

Zielona Szkoła w Sidzinie

19 września uczniowie klas: II c, III a i III b pojechali do Domu Wczasów Dziecięcych do Sidziny. Po rozpakowaniu udali się do lasu i obserwowali liczne mrowiska. Dowiedzieli się, skąd pochodzi nazwa miejscowości. Po obiedzie uczestniczyli w warsztatach z tworzenia różnych przedmiotów z siana. Wykonali piękne zwierzątka. Opracowali także wizytówki poszczególnych pokoi. Wieczorem tańczyli na dyskotece przy znanych przebojach.
Drugiego dnia odwiedzili skansen w Sidzinie. Poznali: życie mieszkańców w dawnych czasach, ginące zawody oraz proces powstawania materiału lnianego. Otrzymali książeczki „Skanseny Polski” z ciekawymi zadaniami do wykonania. Po południu świetnie bawili się przy ognisku. Śpiewali tematyczne piosenki i jedli pyszne kiełbaski. Wieczorem mogli sprawdzić swoje umiejętności zręcznościowe, uczestnicząc w turnieju.
Trzeciego dnia nadszedł czas pożegnania. Wręczono uczniom nagrody za czystość i porządek. Pełni wrażeń i mile spędzonych chwil wrócili do Krakowa.

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme