Wydarzenia

Ecce homo

Znalezione obrazy dla zapytania ecce homoW dniach 15 i 16 X uczniowie klas trzecich udali się z wizytą do sanktuarium św. Brata Alberta Ecce homo, które znajduje się przy ul. Woronicza w Krakowie. Ten święty jest patronem trzecioklasistów, jak również patronuje ich przygotowaniu do I Komunii Świętej. Był jeszcze jeden powód, by odwiedzić
to miejsce. Jako postać historyczna, Adam Chmielowski (późniejszy brat Albert), był wybitnym malarzem (na jednym ze zdjęć możemy zobaczyć jego najsłynniejszy obraz: Ecce homo), a także dał się poznać jako powstaniec styczniowy. Troszczył się o ubogich i bezdomnych, zakładał dla nich przytuliska i ogrzewalnie. Do dziś istnieje wiele szkół, różnych punktów opieki oraz przytulisk dla bezdomnych – imienia tego właśnie świętego.
Siostra Michaela – albertynka – przybliżyła nam jego postać i duchowość, mogliśmy zobaczyć trumnę
z jego szczątkami, uczcić relikwie świętego, a następnie odwiedziliśmy muzeum brata Alberta, które
znajduje się w podziemiach świątyni.

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme