Komu bije dzwon Zygmunta? Historia w obrazach

Według podań głos „Zygmunta” rozwiewa chmury i przynosi słoneczną pogodę, a panna, która dotknie jego serca, wkrótce wyjdzie za mąż. Współcześnie dzwon Zygmunt bije w najważniejsze święta i uroczystości kościelne i narodowe.
Dzięki podróży do oddziału Muzeum Narodowego w Sukiennicach uczniowie
dowiedzieli się, komu dzwon bił przez wieki i jakich wydarzeń był świadkiem.
Podczas zajęć uczniowie klasy 4 b mieli okazję podziwiać dzieła sztuki i cenne zabytki bezpośrednio w galerii. Była to prawdziwa lekcja sztuki i historii w jednym.
Czwartoklasiści obejrzeli obrazy różnych malarzy, a wśród nich obrazy Jana Matejki. Wcielali się w bohaterów obrazów, poznając ich życie. W zabawie pokazali Stańczykowi nasz świat, odpowiadając mu o życiu w XXI wieku. Do tego celu służyła karta pracy, która została przygotowana przez pracownika muzeum.
Udział w warsztatach dostarczył wielu wrażeń, a nauka okazała się dobrą zabawą. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i pomysłowością, za co zostali pochwaleni przez panią przewodnik prowadzącą zajęcia.