Wydarzenia

Finalistki konkursu Kultura Ludowa

Jak się nie cieszyć?
Mamy kolejnych nagrodzonych!
Nasze dziewczyny udowodniły, że świetnie znają się na kulturze dawnych mieszkańców Krakowa i Podhala.


Od września przygotowywały się do kolejnych etapów konkursu Kultura Ludowa Krakowiaków i Górali. Uczestniczyły w wykładach organizowanych przez pracownika Centrum Młodzieży im. Henryka Jordana, brały aktywny udział w warsztatach w Muzeum Etnograficznym przy Placu Wolnica, a przede wszystkim ciężko pracowały. Uczyły się o architekturze, strojach, zwyczajach i obrzędach naszych krakowskich i góralskich przodków.
Jury doceniło wiedzę naszych uczennic i ogłosiło wyniki. Aż 6 dziewczyn otrzymało tytuł finalistki w ww. konkursie.

Oto one (w kolejności alfabetycznej):
Małgorzata Cieciura (kl. VI c)
Alicja Gospodarek (kl. VII c)
Antonina Tlałka (kl. VI c)
Oliwia Sokół (kl. VII b)
Natalia Steczko (kl. VII b)
Zofia Żebrowska (kl. VII b)

Przekazanie bardzo ciekawych nagród – ze względu na pandemię – odbyło się w naszej szkole. Dokonała go Pani Dyrektor Barbara Pogoda. Nasze finalistki nie mogły uczestniczyć w uroczystej gali wręczenia nagród.

Bardzo serdecznie gratulujemy!

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme