„Bezpieczna droga do szkoły – Jesteś widoczny – Jesteś bezpieczny”

Początek roku szkolnego to, jak co roku, działania związane z bezpieczeństwem uczniów zmierzających drogą do i ze szkoły.

W celu poprawy widoczności dzieci na drodze i ograniczenia wypadków z udziałem uczniów w ramach akcji „Odblaski w szkole” uczniowie klas I zostali wyposażeni w elementy odblaskowe.
We wrześniu i październiku w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” w naszej szkole gościliśmy funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji oraz Straży Miejskiej, którzy przeprowadzili okolicznościowe zajęcia, podczas których zapoznawali uczniów klas I – III z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczniowie klas I pod nadzorem funkcjonariuszy Straży Miejskiej mieli możliwość uczestniczenia w ćwiczeniach praktycznych przekraczania jezdni.
Czwartoklasiści uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez funkcjonariuszy policji przygotowujących do uzyskania w czerwcu karty rowerowej.
Z uwagi na ubiegłoroczne ograniczenie uczestnictwa uczniów w imprezach szkolnych spowodowanych pandemią, egzamin na kartę rowerową dla uczniów klas V – VIII oraz eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przeprowadzono we wrześniu .