Warsztaty w klasach 3a i 3b

W dniu 4 listopada 2020 roku uczniowie klasy 3a i 3b uczestniczyli w spotkaniu, którego gościem była pani Anna Kaszuba-Dębska – artystka, graficzka, ilustratorka, autorka m.in. książki „Poczet królowych polskich”.

Odbyły się warsztaty:

• kolażu i fotomontażu – „Co artystom w głowie siedzi?”

Uczniowie, wykorzystując różne materiały i tworzywa, w szczególności gazety, fotografie czy kserokopie, wykonali zabawne, gazetowe portrety wielkiego kompozytora Stanisława Moniuszki.

• lalkarskich – „Zrób sobie królową, zrób sobie króla”

Wprowadzeniem do tego warsztatu było poznanie przez uczniów książki pt. „Poczet królowych polskich”. Dzięki niej prowadząca (pani Kaszuba-Dębska) zapoznała dzieci z postaciami władców. Po prezentacji uczniowie wykonali własne ponad półmetrowe lalki przedstawiające królów i królowe.

Mamy nadzieję, że warsztaty te przyczynią się do nowego spojrzenia na historię polskiej korony. Zajęcia pokazały, że wiedzę można przekazywać na różne sposoby. Uczniowie chętnie i z zainteresowaniem brali w nich udział.