Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Międzynarodowej Edycji V Ogólnopolskiej akcji pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”

Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji była promocja czytelnictwa, uzmysłowienie dzieciom dlaczego warto czytać książki oraz zachęcenie ich do sięgania po książkę w każdym miejscu i o każdej porze.

W akcji wzięli udział uczniowie z klas I-III. Przynieśli oni swoje ulubione książki, o których opowiadali kolegom i których fragmenty wspólnie czytali. Ponadto w szkole stworzono strefy czytania, gdzie lektury czytali nauczyciele.

Cała akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że to wydarzenie przyczyni się do jeszcze częstszego sięgania po książki przez dzieci.