Kartki bożonarodzeniowe

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia ogłaszamy szkolny konkurs plastyczny dla klas I-VIII na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową dla osób starszych – w ramach szkolnego programu: „Dobre słowo dla Seniora”.

Wytyczne: Kartka ma zawierać ozdobioną stronę tytułową, w środku krótkie (poprawne językowo i ortograficznie) życzenia, jakieś dobre słowo z okazji zbliżających się świąt – również z plastyczną ozdobą. Adresatem jest Senior („Drogi Seniorze…”), nadawcą: dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 64.

Format: po złożeniu kartka nie może być większa niż A5, może być format A6.

Technika: dowolna

Zasady oceniania: zgodność z tematem (narodziny Jezusa), pomysłowość, samodzielność wykonania, estetyka, staranność. Tekst życzeń uczniowie klas I i II mogą wykonać przy pomocy dorosłych, jednak i tu mile widziana praca własna. Będą dwie kategorie – dzieci młodsze i dzieci starsze.

Autorzy zwycięskich prac otrzymają nagrody. 30 najlepszych kartek z życzeniami trafi do osób starszych. Dołączony będzie do nich upominek przygotowany przez Szkolny Samorząd Uczniowski w ramach programu: „Dobre słowo dla Seniora”. W tym pandemicznym czasie osoby starsze, często zamknięte w swoich mieszkaniach, z wielką radością przyjmują każdy gest pamięci, a więc jest to także nasz adwentowy uczynek miłosierdzia.

Każda estetycznie i starannie wykonana praca zostanie nagrodzona oceną celującą z religii.
Termin dostarczenia prac: do 11 grudnia do g. 15.00.

Miejsce: portiernia SP 64.

W celu uniknięcia chodzenia do sklepów po materiały do wykonania pracy, udostępniamy bezpłatnie materiały plastyczne. Do odbioru w portierni SP 64 od pn do pt w godz. 8:00 do 15:00.

Prace proszę przynosić do szkoły na portiernię w podpisanej kopercie lub koszulce na dokumenty (imię, nazwisko, klasa).