Warsztaty w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej

W miesiącach marcu i kwietniu uczniowie klas szóstych uczestniczyli w warsztatach online organizowanych przez WBP.
Podczas pierwszych warsztatów pt. „Pocztówka nie tylko z wakacji, czyli o sztuce kolażu inaczej” uczniowie odbyli wirtualny spacer po bibliotece zapoznając się z jej zbiorami, historią pocztówek, zasadami korespondencji, a także tematyką dotyczącą kolażu.

W czasie kolejnych warsztatów pt. „Plakat – Twoje filmowe wspomnienia” poświęconych tworzeniu plakatów, uczniowie omawiali ulubione filmy, najpopularniejsze plakaty filmowe, a następnie przy
wykorzystaniu platformy Canva opracowali projekty graficzne własnych plakatów.
Zajęcia wniosły wiele nowych informacji, były przeprowadzone w sposób przystępny i ciekawy.
Uczniowie byli zainteresowani omawianą tematyką i w czasie zajęć praktycznych wykazali się dużą pomysłowością.